Opatrunek Dibucell – kompendium wiedzy

Dibucell to nowoczesne opatrunki, które składają się z biopolimerów. Mowa tutaj oczywiście o polisacharydach, które występują naturalnie w organizmach żywych. Biopolimery nie tylko wchodzą w skład komórek, ale są także jednym z głównych budulców w obszarach międzykomórkowych. Oryginalne opatrunki Dibucell wyróżniają się tym, że samoistnie ulegają enzymatycznej degradacji bezpośrednio w środowisku rany.

Jak długo działa opatrunek?

Maksymalny czas wchłonięcia opatrunku w dużej mierze zależy oczywiście od typu konkretnej rany, jak i również od ilości wysięku. Z praktycznego punktu widzenia jeden opatrunek wystarczy na 1-3 tygodnie. Pamiętać należy także o tym, że w razie potrzeby w każdej chwili można dodać nową warstwę opatrunku, bez potrzeby usuwania poprzedniej. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Nowe opatrunki należy dokładać do momentu całkowitego zagojenia się rany.

Dlaczego warto?

Opatrunek Dibucell (https://www.aptekagalen.pl/dibucell-active-aktywny-opatrunek-przyspieszajacy-gojenie-ran-10cm-x-10cm-6szt) nie wymaga zrywania, dlatego też jego aplikacja jest całkowicie bezbolesna. Poprzez dokładanie nowych warstw w miejscu wchłoniętego opatrunku, można znacząco ograniczyć dolegliwości bólowe. Pamiętać należy jedynie o tym, aby nowy opatrunek nałożyć na oczyszczoną mechanicznie lub enzymatycznie ranę. Warto zapoznać się nie tylko z prawidłowym sposobem nakładania opatrunku na ranę, ale również z wszystkimi przeciwwskazaniami. Opatrunek dostępny jest oczywiście w każdej aptece bez recepty, dzięki czemu praktycznie każdy może skorzystać z jego olbrzymiego dobrodziejstwa.