Czym odznacza się lek Castagnus?

Produkt leczniczy Castagnus jest stosowany w leczeniu łagodnych objawów, jakie dotykają kobiety przed miesiączką. Zespół napięcia przedmiesiączkowego daje szereg nieprzyjemnych dolegliwości, które znacząco zmniejszają komfort życia. Czym cechuje się produkt? Kiedy należy z niego skorzystać? Jakie składniki posiada?

Castagnus

Wskazania do stosowania tabletek Castagnus:

  • zespół napięcia przedmiesiączkowego i dolegliwości z nim związane,
  • bóle głowy typu migrenowego,
  • obrzmienie okolic twarzy, rąk i stóp przed miesiączką,
  • obrzmienie piersi,
  • zaburzenia gospodarki emocjonalnej.

Okazuje się, że wymienione wskazania opierają się jedynie na długim okresie stosowania leku. W sytuacji, gdy po 90 dniach nie zauważymy żadnej poprawy, należy zwrócić się do specjalisty. Substancją czynną jest tutaj Agni casti fructus, czyli owoc niepokalanka.

 

 

Działanie preparatu

Szereg bada wskazał, że Castagnus działa na zasadzie obniżania utajonego lub lekko podwyższonego patologicznie poziomu prolaktyny. Specjaliści wskazują, że systematyczne stosowanie leku pozwoli zahamować wydzielanie prolaktyny przez przysadkę mózgową, przy czym dochodzi do uwalniania LH i normalizowania FSH. Ponadto, liczyć można na wyrównanie deficytowej syntezy progesteronu w ciałku żółtym.

 

Podczas stosowania produktu u kobiet zauważalne jest ustąpienie objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Objawy te dotyczyć mogą bolesności gruczołów sutkowych i bólów typu migrenowego. Często obserwowana jest także normalizacja cykli miesięcznych, co jest kolejnym plusem.