Potencja a reszta organizmu

Fakt, że choroby układu krążenia mogą być przyczyną problemów z erekcją, jest również powodem, dla którego ważne jest, aby szukać pomocy wcześnie. Warto sprawdzić ciśnienie, cukier i lipidy.

CUKRZYCA

Chorobą, która może prowadzić do problemów z erekcją, jest cukrzyca. U mężczyzn z cukrzycą występują dwa razy częściej problemy z erekcją, a problemy te pojawiają się znacznie wcześniej niż u innych mężczyzn.

Cukrzyca typu 2 zwiększa ryzyko, między innymi, wysokiego poziomu lipidów i wysokiego ciśnienia krwi i może negatywnie wpływać na potencję.

USZKODZENIA NERWOWE

Inne choroby, które mogą prowadzić do osłabienia potencji, to choroby neurologiczne wpływające na funkcje nerwów, takie jak stwardnienie rozsiane i choroba Parkinsona. Zabiegi chirurgiczne mogą uszkodzić nerwy i prowadzić do zmniejszenia lub całkowitego zaniku erekcji.
Operując pacjentów z rakiem prostaty lub wykonując operacje na pęcherzu i odbytnicy, może nastąpić uszkodzenie nerwów potrzebnych do uzyskania erekcji.

DEPRESJA ZWIĘKSZA RYZYKO PROBLEMÓW

Duży wpływ na erekcję mogą mieć również czynniki psychologiczne, takie jak depresja i lęk. Niektóre leki stosowane na depresję mogą również mieć negatywny wpływ na erekcję.

Jeżeli po wykonaniu niezbędnych badań dalej nie ma innych przyczyn problemu z potencją, warto zwrócić się ku farmakologii i skorzystać z dostępnych leków na potencje np. inventum https://www.aptekagalen.pl/inventum-25mg-2tbl-do-rozgryzania-i-zucia. Są to leki mogące całkowicie przywrócić sprawność seksualną, warto zasięgnąć też porad seksuologa. Inventum, jako lek zapewnia też dyskretna działanie, dopiero po pobudzeniu seksualnym.