Procto glyvenol – czopki na hemoroidy

Hemoroidy to schorzenie, które dotyka sporą część społeczeństwa. Wiąże się ze stresem, siedzącym trybem życia, czy też ciążą. Jak skutecznie pozbyć się problemu? Po jaki preparat sięgnąć?

Procto glyvenol czopki

Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest Procto glyvenol w formie czopków. Preparat jest przeznaczony do leczenia miejscowego hemoroidów zewnętrznych i wewnętrznych. Bazuje na substancji czynnej o nazwie Tribenozyd, która ma działanie:

  • przeciwobrzękowe,
  • przeciwbólowe,
  • przeciwzapalne,
  • przeciwświądowe,
  • przeciwdziałające uszkodzeniom śródbłonka naczyniowego,

W leku znajduje się też lidokaida, która ma za zadanie miejscowo znieczulać i złagodzić objawy związane z hemoroidami. Tymi objawami są zazwyczaj pieczenie, ból i swędzenie. Procto glyvenol może być stosowany w okresie karmienia piersią i od 4 miesiąca ciąży.

Zastosowanie czopków

Lek Procto glyvenol w formie czopków stosuje się w celu leczenie zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów, które znacznie zmniejszają komfort codziennego życia. Plusem jest działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwświądowe, co z pewnością da ulgę. Ponadto, czopki działają przeciwko uszkodzeniom śródbłonka naczyniowego i zwalczają objawy, jakie towarzyszą żylakom odbytu. Dawkowanie należy stosować dokładnie tak, jak jest wskazane na ulotce. W razie pytań warto poprosić o poradę lekarza lub farmaceutę, który bardzo dobrze zna się na takich produktach. Pamiętajmy o tym, że lek nie jest odpowiedni dla dzieci. Zastosują go dorośli, którzy cierpią na hemoroidy.