Najlepsza maseczka antywirusowa

Panująca obecnie pandemia zmieniła nasze życie nie do poznania. Nie tylko znacznie utrudnione jest codzienne przemieszczanie się do pracy czy też do sklepu, lecz również nałożono na obywateli konieczność stosowania maseczek na twarz, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Problem tylko w tym, że mało kto wie, jaki rodzaj maseczki powinno się kupić, aby zachować maksymalną ochronę.

Czego się nie poleca?

Najczęściej używanym rodzajem maseczki jest bez wątpienia tradycyjny, w pełni zwykły rodzaj maseczki chirurgicznej. Jak się jednak okazuje, jedyne, przed czym może ona ochronić, to przed otrzymanie mandatu ze strony policji. Przed wirusem niestety nie ochroni ona w pożądanym stopniu, a może jedynie poprawić samopoczucie. Jaki zatem rodzaj maski jest szczególnie mocno polecany? Jest nim oczywiście maseczka z filtrem ffp3. Czym się ona charakteryzuje?

Maska ffp3 – czy warto ją mieć?

Maski ffp3 charakteryzują się przede wszystkim niezwykle wysoką skutecznością ze strony zatrzymywanych na sobie cząstek. Szacuje się, że ich skuteczność wynosi nawet do 99% lotnych cząstek stałych, co oznacza, że maseczki tego typu posiadają naprawdę niezwykłą skuteczność, chroniąc również przed wirusem. Z tego też powodu, jeśli chcemy zadbać o zdrowie swoje, naszych bliskich i przyjaciół, zdecydowanie warto kupić sobie, jak też polecić innym zakup takiej właśnie maseczki, charakteryzującej się wysoką skutecznością filtrowania. https://www.aptekagalen.pl/blog/maska-ffp3-czy-maseczki-ffp2